شركت توسعه تجارت ايرسا ايرانيان با نام تجاري آلامو و شماره ثبت ٥١٠٤٤

اجاره ماشین در تهران

رنت ماشین در تهران

وفاداری هزار ساله سفرآلامو

وفاداری هزار ساله سفرآلامو

 

 

در حالی که هزاره ها بخش بزرگی و قدرتمند مصرف کنندگان را نشان می دهند، آنها نیز بعنوان یکی از مصرف کنندگان سخت ترین مصرف کننده در خارج از کشور شناخته می شوند.

اما ظاهرا تغییر می کند – حداقل برای صنعت اجاره ماشین . همانطور که لس آنجلس تایمز در بررسی پوشش خبری رضایت از رانندگی در آمریکای شمالی در آمریکای شمالی، گفت: “شرکت های اجاره اتومبیل خیلی خوب بوده اند که حتی هزاران ساله نیز مانند آنها است.”

هزاران سال نه تنها پرطرفدارترین نسل رنت ماشین  در این تحقیق بودند، بلکه آنها بیشترین احتمال را داشتند که تجربیات مربوط به اجاره اتومبیل خود را با شبکه های شخصی خود به اشتراک بگذارند. J.D. Power گزارش داد که “سالخوردگی” هزار ساله به طور متوسط ​​5.8 پیشنهاد مثبت را ایجاد می کند. جالب تر این است که قدرت J.D. همچنین دریافت که زمانی که آنها راضی نیست، هزار ساله تنها 1.46 منفی در مورد تجربه خود را.

مطمئنا به نظر می رسد هزاره ها در مورد رضایت از رضایت اجاره خودرو بیشتر هستند، ایجاد فرصت های بازاری مثبت از کلمه دهان برای صنعت ما.

با این حال، اگر صنعت ما همچنان جذب و حمایت از هزاران ساله را ادامه دهد، ما در شرکت های سرمایه گذاری باید به یاد داشته باشیم که هزاره ها مانند تجارت با شرکت هایی که ارزش نظراتشان را دارند و احترام می گذارند. آنها همچنین انتظار دارند که به راحتی از مجموعه ای از خدمات حمل و نقل مقرون به صرفه و پایدار، از جمله به اشتراک گذاری ماشین، و تطبیق آنلاین سوار، بهره مند شوند.

اجاره خودرو

 

به عبارت دیگر، صنعت، نیاز به یک ساعت، یک روز، یک تعطیلات آخر هفته یا بیشتر، یک راه حل حمل و نقل را ارائه می دهد که طی آن هزاران سالگرد تحرک نیاز به شرایط خاص خود را دارد. علاوه بر این، هزاره ها می خواهند بهتر درک کنند که چگونه این گزینه های حمل و نقل تاثیر گذاشتن بر درازمدت پایداری جوامع خود را.

این دلیل دیگری است که چرا برای کارکنان اجاره ماشین مهم است که به دنبال روش های غیر سنتی برای گفتن داستان هایشان باشند. به عنوان مثال، سال گذشته کمک کرد که در کنفرانس سازماندهی یک بحث پانل را انجام دهد.

پانل شامل نمایندگان شرکت صدور مجوز ماشین تقاضا، و همچنین مدیر کل مرکز تحقیقات پایداری حمل و نقل در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، تحت عنوان “شهر حمل و نقل 411: افکار شهری و تحرک شهری” نامگذاری شده است.

این روزنامه نگار زیست محیطی تحت نظارت، این پانل گوناگون را از طریق کلاه و لفاظی های بسیاری از بین برده است. این مستقیما به چالش های حمل و نقل محلی رسیدگی می کند و در عین حال تصریح تصورات غلط رایج در مورد به اشتراک گذاری خودرو و به اشتراک گذاری رایانه ها است.

اخیرا، شرکت در بحث پانل – دسترسی و تحرک به درآمد صلیب، دیجیتال، و تقسیم زمین استفاده – در نشست تحرک مختلط در آزمایشگاه رسانه ای در کمبریج، ماسائو شرکت کرد. این جلسه متمرکز بر اینکه چگونه ارائه دهندگان حمل و نقل محلی می توانند بهتر از نیازهای جوامع فقیر محسوب می شود، از جمله محله های کم درآمد، افراد مسن و مصرف کنندگان غیرفعال، و همچنین خانوارهای روستایی و حومه.

سالن های برش لبه همه را در فرصت های جدید برای صنعت ما فراهم می کند تا به گروه های مصرف کننده به شیوه ای تازه و معتبر دسترسی پیدا کنند. آنها همچنین آگاهی از گزینه های حمل و نقل شهری را به طور کلی افزایش می دهند، از جمله همگرایی طبیعی اجاره اتومبیل و توزیع اتومبیل – روند مطرح شده در نمایشگاه بین المللی اتومبیل در سال گذشته در لاس وگاس.

بنابراین بیایید به عنوان یک صنعت ادامه دهیم تا ارتباطات قوی ما را با هزاره ها در همسایگی ها و فرودگاه ها بسازیم. و اجازه استفاده از فناوری های خودرو و ارتباطات را می دهیم که به سرعت در حال پیشرفت هستند، زیرا هر دو توان بالقوه برای تقویت وفاداری بلندمدت و تمرکز هزاره ها دارند – به جز نسل های آینده

پاسخ دهید