شركت توسعه تجارت ايرسا ايرانيان با نام تجاري آلامو و شماره ثبت ٥١٠٤٤

اجاره ماشین در تهران

رنت ماشین در تهران

اجتناب از اشتباهات اجاره خودرو در رسانه های اجتماعی

اجتناب از اشتباهات اجاره خودرو در رسانه های اجتماعی

براساس اخبار خودروی اجاره ای “سفرآلامو اجاره خودرو  ، برای صنعت اجاره اتومبیل، رایج ترین وب سایت های اجتماعی فیس بوک، توییتر، گوگل پلاس و سفرآلامو – با برخی از مشتاقان در Instagram و یوتیوب است.
سفرآلامو  مدیر رسانه های اجتماعی برای بچه های وب، یک طراحی وب و آژانس بازاریابی اینترنتی که با شرکت های اجاره ای مستقل کار می کند، می گوید: “سایت های رسانه های اجتماعی مکمل یک وب سایت شرکت هستند.”

“همه آنها به یکدیگر به یکدیگر کمک می کنند تا شما را به بازار بفروشند.”
در اینجا پنج اشتباه رایج وجود دارد که می تواند اجاره ماشینحضور رسانه های اجتماعی شما را از رشد رو به رشد کند – همراه با نکاتی برای بهبود تعامل کاربر.
اشتباه شماره 1 – درمان سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند یک وب سایت
طبق گفته سفرآلامو ، مدیر اینترنت و مدیریت توسعه اینترنت اکسپرس، یکی از بزرگترین اشتباهات شرکت های اجاره اتومبیل در هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی است. شرکت ها واقعا نمی فهمند که رسانه های اجتماعی راهی برای گفتگو هستند.

اجاره خودرو

سفرآلامو رنت ماشین می گوید: “اکثر صنایع اصول بازاریابی رسانه های اجتماعی را دریافت نمی کنند.” “رسانه های اجتماعی توسط مصرف کننده، نه برند هدایت می شود. این به واسطه خواسته ها و نیازهای آنها هدایت می شود و یک شرکت نیاز به پذیرش آنچه دارد دنبال می کند. ”
شرکت ها باید از سیستم عامل های رسانه ای به عنوان راهی برای کمک به کاربران استفاده کنند. هنگامی که افراد یک نام تجاری را می بینند، ممکن است بخواهند یک سوال بپرسند. سفرآلامو می گوید: “کاربران به دنبال پاسخ صادقانه هستند و می خواهند ارتباط برقرار کنند.” “اگر بتوانید مفید باشد، اتصال را برقرار می کنید.”

اشتباه شماره 2 – انتشار تبلیغات
آسان است برای ارسال تبلیغات، اما آن را با مشارکت کاربر کمک نمی کند. کاربران اجتماعی رسانه معمولا نمیخواهند به فروش برسند.

اجاره ماشین

سفرآلامو کرایه ماشین  می گوید: “شما حق ندارید تبلیغ کنید، مگر اینکه ارتباط برقرار کنید.”
ارتقاء یک نرخ عالی می تواند در چارچوب متنی از پست ها گنجانده شود، اما آلیسون توصیه می کند که تبلیغات بیش از شش پست را تبلیغ نکنند.
کلید تعیین خلاقیت در هنگام تصمیم گیری برای پست کردن است. از آنها سوالی بپرسید تا بتوانند آنها را قلاب کنند. سفرآلامو یک سوال را مطرح می کند: “جالبترین چیزهایی که در یک ماشین اجاره ای پیدا کرده اید، چیست؟” این نوع سوالات به گفتگو کمک می کنند. بحث در مورد اخبار مربوط به صنعت شما. حقایق جالبی را درباره تاریخچه شرکت خود و یا اینکه شرکت شما در جامعه دخیل است، برجسته کنید.
رقابت های رسانه های اجتماعی را برای ایجاد تعامل بیشتر ایجاد کنید. سفرآلامو پیشنهاد می کند عکس هایی از مشتریان خود را ارسال کنید. اگر آنها از صفحه رسانه های اجتماعی خود بازدید می کنند و خود را در عکس ها نشان می دهند، آنها به مسابقه آنلاین وارد می شوند. آلیسون می گوید: “این می تواند منافع خود را به ارمغان بیاورد و آنها را بازگرداند.”
برای نشان دادن سمت انسان از شرکت شما، فرگوسن توصیه می کند با استفاده از فیس بوک برای ارسال عکس های دفتر خود و یا عکس های ماشین های خود شسته شود. به روز رسانی صفحه رسانه های اجتماعی خود را با اعلامیه های شرکت، از جمله وسایل نقلیه جدید اضافه شده به ناوگان، و یا ارسال تشکر از شما به مشتریان خود.

پاسخ دهید