شركت توسعه تجارت ايرسا ايرانيان با نام تجاري آلامو و شماره ثبت ٥١٠٤٤

اجاره ماشین در تهران

رنت ماشین در تهران

اجاره ماشین های ساخت ایران

اجاره ماشین های ساخت ایران

میزان رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروهای داخلی

بررسی میزان رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروهای داخلی و اجاره این ماشین ها و استفاده در ناوگان های مختلف از جمله تاکسی فرودگاه ، ماشین با راننده ،و بررسی ان در کرایه خودروتهران سابقه‌ای حدودا 6ساله دارد، به‌ نحوی‌ که شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران، از ابتدای سال 88 نسبت به تهیه این گزارش اقدام و هر 6 ماه یک بار و به‌ واسطه مکاتبه با مشتریان، نتایج گزارش خود را منتشر کرده است.و همچنین شرکت سفرآلامو در این زمینه تجربیات خود را در اجاره خودرو با راننده و بدون راننده و خودرو تشریفات و ترانسفر فرودگاه در اختیار شما قرار میدهد.
طبق نمودار موجود، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای تولید داخل، از ابتدای سال 88 تا انتهای سال 90 همواره صعودی بوده و نقطه عطف این رضایتمندی نیز به 6 ماه اول سال 91 مربوط می‌شود؛ در واقع طی 12 دوره‌ای که نتایج رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروها منتشر شده، مردم از کیفیت خودروها در نیمه نخست سال 91 بیش از سایر دوره‌ها راضی بوده‌اند.
همچنین گزارش کیفی مربوط به نیمه دوم سال 92 نیز نشان می‌دهد رضایت عمومی از کیفیت خودروها در مقایسه با دوره قبل (شش ماه نخست سال 92) روندی ثابت داشته است. و آمار نشان میدهد که در این زمان میزان رضایت مشتریان از اجاره خودرو و تشریفات بسیار بالا بوده بر این اساس، میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای سواری در 6 ماه به امتیاز 652 رسیده و این امتیاز دقیقا در نیمه نخست این سال نیز تکرار شده است.

میزان رضایتمندی

از سوی دیگر میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی نیمه نخست سال 93 نیز به عدد 653 رسیده و این در حالی است که در نیمه دوم سال گذشته هم دقیقا همین امتیاز برای میزان رضایتمندی مشتریان از سطح کیفی خودروهای تولید داخل، تکرار شده است.در این سال تعداد زیادی از مردم نیاز به اجاره خودرو داخلی داشتند که شرکت سفرآلامو با بیش از 27 خودرو داخلی تا حدودی این نیاز را فراهم نموده..

بازرسی از کیفیت

بازرسان شرکت بازرسی برای تهیه گزارش مربوط به میزان رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودروهای داخلی طی نیمه دوم سال 93، با 39هزار و 675 نفر از مالکان خودرو در کشور، مکاتبه کرده‌اند و طی این مکاتبه 56 خودرو سواری که توسط 18 شرکت عرضه‌کننده خودرو (اعم از تولیدکنندگان و واردکنندگان)، به مشتریان فروخته شده‌اند، رتبه‌های خاص خود را متناسب با میزان رضایتمندی مردم، کسب کرده‌اند این امار در شرکت سفرالامو از مشتریان اجاره خودرو نیز گرفته شده و میزان رضایت مشتریان به بیش از 95% رسیده..

در این ارزیابی،56 خودرو موردنظر در شش دسته قیمتی «کمتر از 25 میلیون تومان»، «۲5 تا 50»، «50 تا 75»، «75 تا 100»، «100 تا ۱25» و «بیش از 125 میلیون تومان» تقسیم شده‌اند و این در شرایطی است که در جمع خودروهای زیر 25 میلیون تومان، ام‌وی‌ام مدل 110، در جمع 25 تا 50 میلیونی‌ها پارس تندر، در جمع 50 تا 75 میلیون تومانی‌ها کیاپیکانتو، در جمع 75 تا 100 میلیون تومانی‌ها رنو فلوئنس، در جمع 100 تا 125 میلیونی‌ها ام‌جی 6 و در جمع بالای 125 میلیونی‌ها نیز بی‌ام‌و 528، بیشترین میزان رضایتمندی مردم را به‌دست آورده‌اند.در این راستا مشخص شد که اجاره خودرو 206 و اجاره خودرو پارس و پرشیا و اجاره خودرو پراید و پژو 405 بیشترین مشتری را به خود اختصاص میدهند..
خودرو (بی‌ام‌و 528) در واقع توانسته بیشترین امتیاز را در رضایتمندی مشتریان به دست بیاورد و در اجاره خودرو تشریفات و کرایه اتومبیل فرودگاه وترنسفر فرود گاه بسیار پر طرفدار بوده با این حساب می‌توان آن را با کیفیت‌ترین خودرو حاضر در بازار کشور طی نیمه دوم سال 93 دانست. همچنین پراید مدل 131 سایپا نیز با توجه به اینکه کمترین امتیاز را به دست آورده،ولی جایگاه خوبی را در اجاره خودرو در خودرو های ارزان به خود اختصاص داده..

خودرو لوکس

همچنین در جمع 12 خودرو لوکس (بالای 100 میلیون تومان) حاضر در گزارش منتشره، پس از بی‌ام‌و 528، خودروهای جولیتا آلفارومئو و کیا اپتیما بیشترین میزان رضایتمندی را به دست آورده‌اند. از سوی دیگر در جمع خودروهای شاسی بلند،رنو کلئوس بیشترین رضایتمندی را داشته است.
اما در جمع خودروهای‌ هاچ‌بک، باید 206 را به‌عنوان امتیازآورترین خودرو داخلی به حساب آورد و رتبه ی بهترین خودرو در اجاره خودرو را به خود اختصاص داده و در میان خودروهای ساخت و مونتاژ داخل پرشیا نیز رتبه ی خوبی را در کرایه اتومبیل دارد ودارای بیشترین سطح رضایتمندی از سوی مشتریان است..

صدرنشینی یک خودرو ایرانی

اما نگاهی بیندازیم به گزارش میزان رضایت مشتریان از کیفیت خودروهای کشور در شش ماه دوم سال 95 و ببینیم ریز جزئیات این گزارش به چه شکل است.
ابتدا از گروه زیر 25 میلیونی‌ها شروع کنیم؛ گروهی که پرایدها در آن جمع شده‌اند و اما صدرنشینی گروه به پراید مدل 132 رسیده است. طبق گزارش منتشره، پراید 132 توانسته بیشترین میزان رضایتمندی در گروه خودروهای ارزان را نصیب خود کند این خودرو برای اجاره ماهانه ی خودرو و اجاره خودرو ارزان بسیار مناسب است و پشت سر آن نیز با تیبا روبه‌رو می‌شویم. 131 و‌.
بهترین خودرو گروه موردنظر، امتیاز 667 را کسب کرده و نمره 614 نیز نصیب کم‌طرفدارترین عضو آن شده است.

دارو دسته تندر و 206

به گروه خودروهای 25 تا 50 میلیون تومانی برویم، گروهی که جمع خودروهای داخلی در آن جمع است و 206 ها توانسته‌اند بیشترین رضایتمندی عمومی را ازآن خود کنند. نکته جالب نیز این که اجاره ماشین 206 بیشترین تقاضا را در بین خودرو های ایرانی دارد
بیشترین امتیاز در این گروه به 206 صندوقدار رسیده، محصولی که در ایران خودرو به تولید می‌رسد و تغییر شکل یافته -206 هاچبک به‌شمار می‌رود و البته تنها ظاهر آن تغییر کرده و به لحاظ فنی تفاوتی با سایر 206 ندارد البته شایان به ذکر است که این خودرو بیشترین طرفدار را در اجاره خودرو برای مسافرت به خود اختصاص داده و خودرو بسیار مناسبی برای اجاره خودرو به شمار می اید..
در رده بعدی اما تندر-90 تولید پارس خودرو دارای بیشترین میزان رضایتمندی است و همتای ایران خودرویی‌اش نیز رده بعدی را به خود اختصاص داده است. همچنین تندر-90 اتومات نیز که در ایران خودرو به تولید می‌رسد، در بین دیگر تندرها دارای کمترین میزان رضایتمندی است، هرچند در جمع خودروهای 25 تا 50 میلیون تومانی، جزو محصولات به اصطلاح پررضایت به‌شمار می‌رود ولی این خودرو در بازار اجاره خودرو با راننده یا اجاره خودرو بدون راننده یا تشریفات جایگاه خوبی را ندارد..
از تندرها که بگذریم، به خودرو چینی جک جی 5 دنده دستی برمی‌خوریم که توانسته در مقایسه با خودروهایی مانند پژو 206 و سمند و تیبا2 و ام‌وی‌ام و لیفان، رضایت بیشتری را از سوی مشتریان به دست بیاورد. پس از جک، پژو 206 صندوقدار دارای بیشترین رضایتمندی شده و این در حالی است که مدل‌ هاچ‌بک این محصول، رضایتمندی کمتری را به دست آورده و چند رده پایین تر قرار دارد ولی خودرو جک مشتری زیادی در اجاره خودرو دارد ولی به خاطر استحلاک بالا از ان در کرایه اتو مبیل استفاده نمیشود..
206‌ در خودرو های هاچ‌بک نیز 206 جایگاه بسیار مناسبی را در رنت ماشین به خود اختصاص داده و با یک جمع بندی به این نتیجه میرسیم که دو خودرو 206 و 206 صندوقدار پر طرفدار ترین خودرو ها در اجاره ماشین به شمار می ایند.

با سفرآلامو آسوده برانید.

پاسخ دهید